chovatelská stanice borderteriérů

Hanelka II.

Poté, co mi první Hanelku přejalo auto jsem si myslela, že si dalšího psa dlouho nepořídím, osud - nebo co to bylo - tomu však chtěl jinak. Pan Matoušů měl zrovna nakrytou jednu ze svých fenek (Dozen Devils Kuburumba) a dal mi možnost výběru.

Rozhodla jsem se tedy, že si další fenečku pořídím, tentokrát modrou, protože jsem měla možnost brát si ji denně do práce. Takže koncem února jsem si jela do Pelhřimova vybrat ze dvou modrých feneček. Vybírala jsem dlouho, ta větší mi učarovala svým pohledem. Nechala se sebou libovolně manipulovat a pořád mi kouzelně koukala do očí, což jí zůstalo doposud.

Jméno měla mít na "K", žádné se mi ale nepodařilo vymyslet, tak máme prostě "Hanelku Dvojku", oficiálně je to Kora Kobalt Argus Mapel. Aby se to nepletlo, když mluvíme o první Hanelce, říkáme "stará jednička".

Hanelka II. je klidnější, cizí lidi ji nijak moc nezajímají, to jen kdyby měli něco dobrého ... Děti má moc ráda, ale spíš než aby si s nimi hrála, lehne si těsně k nim a upřeně pozoruje, co dělají. K divočejším hrám větších dětí se i ráda připojí.

Na výstavách se nám zatím také celkem daří, na to, že je Hanelka takový "holobrádek" ... Nora se nám napoprvé příliš nepovedla, ale na to, že na zkouškách viděla lišku teprve podruhé v životě to bylo dobré. Naštěstí letos v srpnu už to vypadalo docela jinak a zkoušky absolvovala s plným počtem bodů a 18ti vteřinami! 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode