chovatelská stanice borderteriérů

V SOUČASNÉ DOBĚ ŠTĚŇÁTKA NEPLÁNUJEME ...

Štěňátka od nás odchází ve věku 7 - 8 týdnů, pravidelně odčervovaná, se základním očkováním proti infekčním chorobám, čipovaná, výborně socializovaná. Od narození jsou denně brána do náruče,  jsou opečovávaná a je s nimi manipulováno (stříhání drápků, pravidelné kontroly zoubků, u pejsků varlátek, stavění do "výstavního postoje" ...). Odmalička jsou vedena k vyprazdňování na určeném místě (usnadnění učení čistotnosti v nových domovech). Od čtyř týdnů začínáme pomalu přijímat návštěvy, dospělé i dětské, po šestém týdnu i prověřené pejsky některých našich přátel. Štěňátka jsou tedy zvyklá na citlivou manipulaci dospělými i dětmi, jsou zvyklá na psy a našeho kocoura, který borderteriéry prostě miluje. Někteří myslivci mi tvrdí, že tím že máme doma kocoura který s holkama spí v pelíšku je kazím pracovně, ale nemají pravdu. Našeho Matýška holky milují, ale jakmile venku vidí kočku, hned ji chtějí prohnat a můžou se přetrhnout která ji dožene dřív. Naštěstí měly kočky zatím vždy kam utéct ... ;)

    Ke štěňátku od nás s sebou dostanete Evropský očkovací průkaz - Pet Pass, k čipu sadu číselných kódů, dostanete krmivo na první dny - ARTEMIS či PLATINUM (které také přeze mě můžete mít za výhodné chovatelské ceny!) a hračku. Průkaz původu vám bude zaslán jakmile je obdržím z plemenné knihy. Samozřejmostí je také ke každému štěňátku smlouva a každému kdo má zájem poskytuji chovatelský servis (jakékoli rady týkající se výchovy, péče o psa, krmení,úpravy srsti - první úprava je zcela zdarma!, výstav, zkoušek, uchovnění ...). Každé štěňátko bude mít také spoustu fotek jak rostlo ... ;)

    Naše štěňátka jsou krmena syrovou stravou (BARF), protože tento způsob krmení považuji pro psa za nejlepší a nejpřirozenější. Zvykám je ale i na granule, protože chápu že ne každý má podmínky na krmení syrovým masem, i když je to mnohem jednodušší než jsem si myslela než jsem s tím začala! ;)

    Jsem ráda, když zájemci o štěňátko mají zájem s ním i "něco dělat", ať už výstavy, práci, chov, agility ... ale vůbec se nebráním tomu poslat štěňátko "jen" jako kamaráda do rodiny. Vždyť k tomu se borderteriér hodí skvěle! ;)  Jediné, co se mi opravdu příčí je poslat bordera do kotce. Borderteriér je velice společenský pes který visí na svém páníčkovi a neustále je připravený k akci. Moje holky momentálně leží u kamen a spí, ale jakmile uslyší že vypínám počítač tak okamžitě vyskočí a začnou se radovat že se jde ven. Mají mně dokonale přečtenou a i proto je jejich výchova a výcvik tak snadný. Kdyby byly v kotci, rozhodně by míra porozumění nebyla tak vysoká. Myslím si, že borderteriér by v kotci trpěl. Něco jiného je, když je pes venku v době nepřítomnosti páníčka. Velmi uvítám pravidelné zprávy jak štěňátko roste a občasné fotografie!

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode