chovatelská stanice borderteriérů

Matýšek

Matýšek sice není tak úplně pes, ale někdy se tak tváří a rozhodně patří k nám stejně jako Basta s Hanelkou.

Matýška jsem si pořídila už skoro před deseti lety v Praze od paní Prokůpkové v době povodní, roku 2002 (stejně jako Vildu v Hulíně pět let před tím - 1997). Je to siamský kocour zbarvení blue point. Jediné, co má rozhodně z povahy siamky je jeho upovídanost. Jinak je to kocourek moc hodný, miluje návštěvy a nikdy nikoho nekousl ani neškrábl. Dokonce ani žádného veterináře! :D

Ze začátku byl Matýšek bohužel hodně nemocný. Přivezli jsme si ho s kočičí chřipkou, lterá se ho naštěstí nedržela příliš dlouho, ale neustále se mu vracely záněty očí. Chodili jsme po různých pražských veterinářích, každý mu jen vždycky změnil mastičku nebo kapky, které vždy pomohly jen na chvíli a po jednom až dvou týdnech se mu oči opět zanítily. Naštěstí jsme potom našli pana doktora Meceru, který diagnostikoval chlamydiózu, nasadil Matýškovi na měsíc deoxymykoin a bylo po problému. Od té doby je Matýšek naprosto zdravý kocour, kterého jen chvíli ještě potrápily záněty močového měchýře, což jsme nakonec zvládli pomocí homeopatik, když se to po ATB vracelo.

Dmes už má Matýšek hodně špatné zuby, takže masíčko mu krájím na malé kousky, ale doufám, že tu s námi bude ještě hodně dlouho, zatím na něm jeho věk není vůbec vidět! :)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode