chovatelská stanice borderteriérů

Dny BRT

... poté, co jsem přišla o svou první Hanelku a myslela si, že dlouho žádného bordera mít nebudu, mě napadlo, že by bylo fajn, kdybych se mohla aspoň setkávat na akcích s majiteli a chovateli borderů. Vzhledem k tomu, že u nás se žádná taková bordeří akce nepořádala, rozhodla jsem se, že ji uspořádám. V té době jsem pracovala v DDM Sluníčko v Otrokovicích, takže jsem akci uspořádala pod záštitou Sluníčka na táborové základně Štěrkoviště jako "den dětí s borderteriéry". Sešlo se celkem kolem 20 chovatelů a majitelů borderů, akce byla dokonce s mezinárodní účastí - přijel poradce chovu BRT ze Slovenska, pan Karel Ostrožanský s dcerou, paní Lengyelová s dcerou a další.

Akce se vydařila, děti, dospělí i psi se bavili, všichni dostali spoustu dárků od firmy Candy a Pedigree a od pivovaru Přerov a bylo také rozdáno několik keramických borderů vytvořených šikovnými dětmi z mého keramického kroužku.

S pořádáním akce mi vydatně pomáhala Alena Divišová.

Pořádání dalších následujících ročníků se ujala paní Alena Auerbach, za což jsem vděčná, protože pořádat takovou akci není nic jednoduchého. Druhý ročník se konal v Kladně, třetí a čtvrtý, a pravděpodobně i další ročníky, ve Štokách u Jihlavy, což je místo pro konání akce tohoto typu naprosto ideální.

Od třetího ročníku je akce vícedenní, s výstavou a zkouškami z norování.

Návštěvnost má neustále stoupající tendence, loni bylo na výstavu přihlášeno 70 borderů, letos již 131 borderů, což je opravdu úctyhodný počet!

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode